İstanbul Eskişehir Otobüs Bileti

Yorum yok  |  196 kez okundu.  |  11 January 2017
eskisehir

İstanbul – Eskişehir Otobüs Biletini Hemen Alabilirsiniz!
İstanbul – Eskişehir otobüs bileti satan firmaları, İstanbul Eskişehir otobüs bilet fiyatları, İstanbul Eskişehir otobüs sefer saatlerini karşılaştırmalı olarak www.biletim.com.tr’ den öğrenebilir ve online otobüs biletinizi biletim güvencesiyle hemen satın alabilirsiniz.

İstanbul – Eskişehir arası mesafe ortalama 324 km olup, yolculuk süresi ortalama yaklaşık 5 saat sürmekte ve güzergah boyunca otobüsler İzmit ve Bilecik illerinden geçmektedir. Bu güzergahta sefer düzenleyen başlıca otobüsler Metro Turizm, Ulusoy Turizm, İsmail Ayaz Turizm’ dir.

İstanbul’dan çıktığınızda kullanabileceğiniz iki farklı alternatif yol seçeneği var, birincisi Gebze’ye kadar karayolu ile devam edip oradan arabalı Vapur ile Yalova’ya geçip devam etmek, ya da karayolundan devam ederek Körfez’i dolanıp devam etmek. Hem doğrusal mesafeye hem de verdiği keyfe bakarak birinci tercih daha mantıklı duruyor. Arabalı Vapur sırasında canınız sıkılabilir ama vapura adım attıktan sonra çarşaf gibi Marmara ve arabalı vapurdaki zengin menü sizi kendinize getirecektir.

Yalova’dan gitmeyi tercih ederseniz İznik Gölü’nü teğet geçerek Bursa’ya varabilir sizi karşılayan yeşil örtü ile temiz havaya yenik düşüp bir mola verebilirsiniz. Yolun devamında sizi kendinize getirecek olan İnegöl köftesini de tadıp Bilecik’e varabilirsiniz. Diğer alternatif ise İzmit üzerinden Sapanca Gölü’ne kadar devam edip oradan aşağıya doğru devam ederek Bilecik’e varmak olabilir. Her iki alternatif de ihtiyacınıza göre tercih edilebilir gözüküyor. Ama Bilecik’e geldiğinizde sizi karşılayan tarih karşısında başka dünyalara gidebilirsiniz.

Bilecik, Osmanlı İmparatorluğu’nun ilk başkenti olmasında dolayı hala kalıntılarını taşıyan ruhani ve ihtişamlı yapılara sahiptir. İsterseniz kültürel bir gezi molası verebilir üstüne Bilecik’in mutfağını tadabilirsiniz. Dağ eriği ekşili kesme çorbasını ile damak tadınızı yavaşça alıştırırken Bıldırcın Kebabı ile keskin bir yükseliş yapabilirsiniz. Bilecik’ten tatmin olmuş bir şekilde ayrıldıktan sonra biraz devam edip İç Anadolu’nun Paris’i Eskişehir’deki Porsuk Çayı etrafındaki bir kafede keyif çayı ve yorgunluk kahvenizi yudumlayabilirsiniz.

Tags: , ,

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?